Naujienos
Pradžia
Radijo laidos
Skelbimai

Ankstesni žurnalai >> Aukime drauge

Aukime drauge

2012 m. Nr.2 (9)

Numerio tema „Aukime drauge"

Turinys /2012 m. Nr.2 (9)

4 psl. „Gimtis yra Mirties sesuo. Tai tiltas, sujungiantis nebūtį su būtimi, kurį prisiėmę atsakomybės naštą, šiandien panorome visiškai kontroliuoti“ teigia straipsnio „(Ne)saugus gimimo atgimimas“ autorė Vilma Grigienė. Tad siūlome pamąstyti ką prarandame anksčiau gimimą saugojusius nurodymus, draudimus, perspėjimus, apeigas šiandien pavadindami beprasmiais prietarais.
Ir įsivertini, ar netapome apsėsti tikslo, kurio akivaizdoj, pats kelias mums tampa nei įdomus, nei vertingas.

10 psl. Straipsnyje „Namų mokykla—radikali alternatyva ar / ir protinga išeitis?“ Simona Vaitkutė dalijasi asmenine patirtimi bandant rasti alternatyvą mokyklai. Ar mokymasis namuose gali būti išeitis tradicinei ugdymo sistemai, kurios „augintiniai“ šiandien priiminėja sprendimus griaunančius mus visus supantį pasaulį? Ar tam ši sistema buvo tiek amžių kuriama, kad apšvietus didžiąją pasaulio žmonijos pusę, proto puikybės bei ribotumo dėka, vėl nugrimztume į tamsiuosius amžius?

16 psl. Indrė Ribačiauskaitė mus kviečia keliauti. Bet, ne bet kaip. Straipsnyje „Draugiškai, atsakingai ir sąmoningai keliauti įmanoma!“ ji apžvelgia naujausias keliavimo tendencijas - ekoturizmą, atsakingąjį turizmą, agroturizmą bei lėtąjį keliavimą. Tad siūlome išsiaiškinti kuo šie būdai skiriasi bei kuo yra vertingesni ir įdomesni už mūsų tradicinius keliavimo būdus. Gal būt ir jūs būsit įkvėpti į poilsį pažvelgti šiek tiek kitu kampu?

24 psl. Straipsnyje „Klimato kaita, arba būti ar nebūti? Štai, kur klausimas“ nusprendėm pagaliau sudėt taškus ant „i“ klimato kaitos diskusijų klausime. Tad identifikavus informacinio karo aukas, Simona Vaitkutė taip pat pabandė aiškintis kaip elgtis dilemos akivaizdoj, kai priešinimasis ekonomikos augimui grasina ekonominės ir socialinės sistemos griūtimi, tačiau ekonomikos augimo skatinimas keičia mūsų klimatą ir naikina mūsų ilgalaikio išlikimo sąlygas. Ko imtis, ko galbūt atsisakyti, o ką galų gale pripažinti esant?

30 psl. Ekspertas Dalius Tarvydas straipsnyje “XXI a. indulgencijos – ATL (apyvartiniai taršos leidimai)“ pabandė įmanomai paprastai ir aiškiai supažindinti mus su gana įdomia valstybinės veikos aplinkosaugoje sfera, kurios mastas yra tikrai didelis, o va rezultatas – vis dar neapčiuopiamas. Pvz. estų vyriausybė šio mechanizmo dėka iš Japonų „gavo“ elektromobilių valstybiniam automobilių parkui (apkeitė į nepanaudotus ATL‘us), tuo tarpu ką iš to turi Lietuva, ir ar iš vis turi, iki šiol - neaišku.

36 psl. Žaliasis aktyvizmas kaip ir visos kitos veiklos sritys anksčiau ar vėliau susiduria su kritika. Ir ne būtinai objektyvia. Dažnai tokias nuomones lydi sąmokslo teorijos, kaltinimai išsižadėjus idealų, parsidavus pramonininkams, tapus šantažo organizacijomis ar radikalų irštvomis. Pakliuvę į šią skirtingų ideologijų bei interesų karuselę, didžiausi pasaulio aplinkosaugos judėjimo žaidėjai vis dar nepraranda ryžto. Kaip jiems tai pavyksta bando aiškintis Karolina Tamašauskaitė straipsnyje „Žaliojo“ kario vadovas. Arba kaip nepraras vilties gelbėjant planetą?“

40 psl. Rubrika: „Ant žaliosios bangos“. Sonata Dirsytė dalijasi atradimais, idėjomis ir patarimais.

46 psl. “Žodžiai įgauna tas prasmes, kurias žmonės kalbėdami jiems suteikia” teigia Guoda Azguridienė ir straipsnyje „Kas slepiasi žodyje „kokybė“?“ bando išsiaiškinti ką šis žodis reiškia mums šiandien. Ar tikrai visi vienodai suprantame ką reiškia kokybė? Ką dedame į šio žodžio turinį, tą - ir į savo lėkštę. Tad pabandykime išsiaiškinti ir susitarti kurioje vietoje kokybė prasideda, o kur ji vis gi pasibaigia?

48 psl. Praėjusiame numeryje pristačiusi mus apėmusią „greitosios mados“ karštinę bei atskleidusi tikrąją madingo atrodymo kainą, šį kart Ksenija Aksejeva į klausimą „Ar gali žalia tapti naująja juoda?“ ko gero atsakytų „taip“. Juk rinkdamiesi kiekybę iš tiesų prarandame daug daugiau nei gauname. Anot autorės, svarbu suvokti, kad situacija, nors ir nepavydėtina, nėra beviltiška, o įdėjus noro ir pastangų, gali tapti ir daug žadanti.

54 psl. Straipsnio “Ekotransportas: ar žinome, kodėl mums jo reikia?” autoriai Linas Kranauskas bei Indrė Ribačiauskaitė supažindina mus su „ekologišku“ bei alternatyviu transportu, juos populiarinančiais projektais bei bandančiais nuneigti oponentais. O rubrikoje „Green‘as drive‘as ant bangos“ pristato naujausias „žaliojo“ transporto tendencijas bei sprendimus .

62 psl. Straipsnyje „Atsakomybės manevrai“ autorė Vilma Grigienė, bandydama aiškintis kuri tėvystė yra geresnė: intuityvioji, prigimtinė, natūralioji, sąmoninga, prieraišioji, ar tęstinė, išsiaiškino, jog geriausia yra atsakinga tėvystė, leidžianti atsakomybės naštą paversti didžiule privilegija bei džiaugsmu. Tad pabandykime į tėvystę pažvelgti taip, kaip siūlo ji.

66 psl. Rubrika: „Grynas gyvenimas“. Straipsniu „Gyvenimas pagal vaikus“ Vilma Grigienė aiškinasi vaikų auklėjimo ypatumus, užbaigdama metus besitęsiančius pašnekesius su „Green‘o“ herojų Laucių šeimos mama Ingrida, anot kurios „užauginti dorus vaikus yra geresnė investicija nei padėti pinigus į banką ar apsidrausti.“

70 psl. Martynas Jocius straipsnyje „Proto ir kūno sąveikos paslaptys: tūkstančių metų senumo praktikų ir šiuolaikinio mokslo atradimų simbiozė“ apžvelgdamas bei pristatydamas įvairių laikų bei kultūrų praktikas bei technikas, skirtas tiek kūno, tiek dvasios sveikatai išsaugoti, tuo pačiu bando aiškintis ar žmogus tikrai gali gydyti save ir kitus, vien padedant mintims? Ar mes galime harmonizuoti savo kūną ir protą, pasitelkę vidinę galią?

76 psl. Straipsnyje „Apie vasaros ugnį vaistažolėse ir žmonėse. Patarimai stiprinant sveikatą: vasara - ruduo“ vaistininkas bei natūralios medicinos žinovas Virgilijus Skirkevičius siūlo mums pažvelgt į žmones kaip į augalus, o į augalus kaip į žmones, kad suvoktume mus siejančius, sveikatą harmonizuojančius dėsnius bei ryšius. Ar žinojot, jog gamtoje kaip ir gyvenime - sunkiau augantis, skurdesnis augalas labiau užjaučia sergantį?

80 psl. Vilmos Grigienės straipsniu „Saulės akmens galia“ užbaigiame pažintį su gintaru. Šį kart sužinosime ar mūsų protėvius nuo ligų ir piktųjų dvasių gynęs gintaras gali ginti ir mus? Susipažinsime su gintaro naudojimu moderniojoje medicinoje ir kosmetologijoje.

84 psl. Vasarai atėjus, „Kvapų namų“ rubrikoje ekspertė Rūta Daunoravičienė supažindina mus su vabzdžius atbaidančiomis natūraliomis augalinėmis medžiagomis.

88 psl. Rubrika: „Atsakinga reklama... arba nežudyk reklamos“. Kaip visada dalysimės idėjomis...

92 psl. Rubrikoje „Grynas įkvėpimas“ Sonata Dirsytė toliau pažindina mus su aplinkosaugos kinematografija - su didžiausio atgarsio sulaukusiais dokumentiniais filmais, nagrinėjančiais mūsų visai neekologišką kasdienybę.

96 psl. Rubrikoje „Laisvalaikio skaitiniai“ siūlome paskaityti ekonomikos analitikės Guodos Azguridienės „Laišką bendraminčiui (bičiuliui / kolegai) žaliajam“. Autorė stebisi, kodėl žalieji taip nepasitiki žmonėmis, laisve ir rinka, o taip tiki ir pasitiki valstybe ir jos prievartiniais sprendimais? Todėl bando logiškai ir nuosekliai parodyti, jog ekonomika yra kur kas labiau organinė nei mes manome.

100 psl. Rubrika „Green‘o receptai“. Salotų baro „Mano guru“ ekspertai, šiek tiek patobulinę, pristato šio sezono lietuviško kulinarinio paveldo valgių.

Raginimas atsinaujinančią energetiką skelbti nacionaliniu prioritetu

Trylika asociacijų, kurios vienija atsinaujinančios energetikos įmones, pasirašė memorandumą. Juo ragina atsinaujinančios energetikos, ypač biokuro, plėtrą skelbti nacionaliniu Lietuvos energetikos prioritetu. Daugiau>>>

Panaudotas lemputes mesime į specialias talpyklas

Panaudotų taupiųjų lempučių surinkimo vietas didžiuosiuose prekybos centruose ėmėsi steigti Elektros ir elektroninės įrangos gamintojų ir importuotojų asociacija kartu su įmone „Ekošviesa“. Pirmosios dėžutės jau stovi dviejuose sostinės prekybos centruose, o iki sausio vidurio ....

Atliekų rūšiavimas: klausimai ir atsakymai

Į klausimus atsako UAB VSA generalinė direktorė Jurgita Petrauskienė. Daugiau>>>

25 lietuvos miestuose nemokamai surenkama sena elektroninė įranga

Lietuvoje prasideda aplinkosauginė-ekologinė akcija „Kartu mes galime papuošti savo miestą”. 25-ių šalies miestų gyventojai, įmonės ir įstaigos gali registruotis akcijos interneto svetainėje www.elektronikosakcija.lt, nemokamu telefonu 8 800 00 653 arba informacijos telefonu 118, kad....

ŽŪR prezidiumo sprendimas dėl GMO Lietuvoje

LR žemės ūkio rūmų (ŽŪR) prezidiumas šių metų liepos 4 d. posėdyje priėmė sprendimą rekomenduoti drausti GMO auginimą Lietuvos teritorijoje. Daugiau>>

Įkurti Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai

Liepos 19 d. Seime vykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatyti Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai (Rūmai), kurie buvo įsteigti liepos 7 d. Rūmų veikla yra suskirstyta į du sektorius: sveikos gyvensenos, kuris skirtas sveikatos tausojimo, stiprinimo ir ligų profil....

interneto svetainių kūrimas, verslo valdymo sistemos